یکم تیرماه آغاز مهلت ارسال اظهارنامه سالیانه عملکرد مشاغل ۱۴۰۲
جستجو کردن
Close this search box.
خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

خرید های جزئی و متوسط ستاد ایران

تاریخ بروزرسانی: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

مدارک مورد نیاز برای خرید های جزئی و متوسط ستاد ایران

کارت ملی
شناسامه
عکس پرسنلی
تعهد نامه
مدرک های دیگر

مراحل مورد نیاز برای خرید های جزئی و متوسط ستاد ایران

تماس با یگانه ثبت
ارسال مدارک
انجام فرآیندها
پایان و اطلاع رسانی

توضیحات تکمیلی پیرامون این خدمت

مفهوم خرید های جزئی و متوسط

ستاد ایران، سامانه‌ای الکترونیکی برای انجام مناقصات و مزایدات دولتی در ایران است که توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اداره می‌شود.

این سامانه به عنوان مرکز اصلی خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران نیز شناخته می شود. همچنین تبادل اطلاعات مربوط به مناقصات و مزایدات در کشور را نیز تامین می کند.

هدف از راه‌اندازی سامانه ستاد ایران برای خریدهای متوسط و جزئی، ایجاد شفافیت و رقابت در فرآیند خرید، کاهش فساد و حمایت از تولید داخلی است.

مزایای استفاده از سامانه ستاد ایران برای خریدهای متوسط و جزئی

 • افزایش شفافیت: تمام اطلاعات مربوط به فرآیند خرید، از جمله اطلاعات مربوط به کالا یا خدمات مورد نیاز، اسناد مناقصه، پیشنهادات ارائه شده توسط تامین کنندگان و برنده مناقصه به صورت آنلاین در دسترس است.
 • کاهش فساد: با استفاده از این سامانه، فرآیند خرید به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و این امر امکان تبادل اطلاعات به صورت شفاف را فراهم می‌کند و زمینه را برای فساد کاهش می‌دهد.
 • افزایش رقابت: با استفاده از این سامانه، تمام تامین کنندگان واجد شرایط می‌توانند در مناقصات شرکت کنند و این امر رقابت بین تامین کنندگان را افزایش می‌دهد و منجر به ارائه کالا یا خدمات با کیفیت بهتر و قیمت پایین‌تر می‌شود.
 • کاهش هزینه‌ها: با استفاده از این سامانه، نیاز به چاپ و ارسال اسناد به صورت فیزیکی از بین می‌رود و این امر منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.
 • حمایت از تولید داخلی: در سامانه ستاد ایران، اولویت با تامین کنندگان داخلی است و دستگاه‌های دولتی موظفند تا حد امکان از کالاها و خدمات تولید داخل استفاده کنند.
خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

پیش نیاز های انجام فرآیند خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

 1. نیازسنجی: دستگاه دولتی باید نیاز خود به کالا یا خدمات را به طور دقیق مشخص کند.
 2. ثبت نام در سامانه: تمام افراد حقیقی و حقوقی که به شرکت در فرآیند خریدهای جزئی و متوسط علاقه مند هستند، می بایست ابتدا مراحل ثبت نام در سامانه ستاد ایران را سپری کنند.
 3. انتخاب نوع مناقصه: دستگاه دولتی باید با توجه به میزان اعتبار و نوع کالای مورد نیاز، نوع مناقصه (مناقصه عمومی یا مناقصه محدود) را انتخاب کند.
 4. تهیه اسناد مناقصه: دستگاه دولتی باید اسناد مناقصه را شامل اطلاعات مربوط به کالا یا خدمات مورد نیاز، شرایط شرکت در مناقصه، معیارهای ارزیابی پیشنهادات و تاریخ و محل دریافت اسناد مناقصه تهیه کند.
 5. انتشار آگهی مناقصه: دستگاه دولتی باید آگهی مناقصه را در سامانه ستاد ایران منتشر کند.
 6. دریافت پیشنهادات: تامین کنندگان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه ستاد ایران، اسناد مناقصه را دریافت کرده و پیشنهاد خود را در موعد مقرر به دستگاه دولتی ارائه کنند.
 7. بازگشایی و بررسی پیشنهادات: دستگاه دولتی باید در تاریخ مقرر، پیشنهادات تامین کنندگان را در حضور اعضای کمیسیون مناقصه بازگشایی و بررسی کند.
 8. اعلام برنده مناقصه: پس از بررسی پیشنهادات، پیشنهاد دهنده‌ای که واجد شرایط و دارای پایین‌ترین قیمت باشد، به عنوان برنده مناقصه اعلام می‌شود.
 9. انعقاد قرارداد: دستگاه دولتی باید با برنده مناقصه قرارداد منعقد کند.

در تمام مراحل انجام خریدهای متوسط و جزئی در سامانه ستاد ایران، از اصل محرمانگی اطلاعات و اصل رقابت عادلانه رعایت می‌شود.

در یگانه ثبت آماده هستیم تا شما را در امر “خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران” همراهی کنیم.

امتیاز خود را ثبت کنید.
خلیل طاهری هستم 👋❤️

مدیر مجموعه های یگانه ثبت و یگانت…. به همراه پرسنل متخصص مجموعه در کنار شما هستیم تا با استفاده از تجربه و دانش خودمون به شما در انجام امور اینترنتی و ثبت نام هاتون کمک کنیم.

تعداد بازدید: 296 بار
خدمات مشابه
مقالات و آموزش ها
...SOON
نظرات و گفت و گو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مایل به ثبت درخواست برای این خدمت هستید ؟

گفت و گوی زنده با کارشناس

تماس تلفنــــــــی

Whatsapp-colorCreated with Sketch.

ارتباط از طریق واتساپ

ارتباط از طریق ایتا

سرعت بالا در انجام امور
اطلاعات و دانش کاری به روز
حفظ امنیت اطلاعات
مشاوره و پشتیبانی رایگان

در کنارتان هستیم...

برای اطلاع از جدیدترین قوانین و نکات کاربردی و مهم برای کسب و کارها
صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید ...

گفت و گوی زنده با کارشناس