یکم تیرماه آغاز مهلت ارسال اظهارنامه سالیانه عملکرد مشاغل ۱۴۰۲

۱۴۳۸ ۰۳۱-۳۲۳۷

جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
مزایای-استفاده-از-تبصره-ماده-100

مزایای استفاده از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم برای صاحبان مشاغل حقیقی

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
سازمان امور مالیاتی

استفاده از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، مزایای متعددی برای صاحبان مشاغل حقیقی به ارمغان می‌آورد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

  • کاهش مراجعات به ادارات و حذف تشریفات اداری: با استفاده از این تسهیلات، صاحبان مشاغل می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی و طی کردن فرآیندهای پیچیده و زمان‌بر تشخیص و رسیدگی، از مزایای آن بهره‌مند شوند.
  • محاسبه خودکار هزینه اجاره: در سیستم محاسباتی مربوط به تبصره ماده ۱۰۰، هزینه اجاره محل فعالیت مودی به طور خودکار لحاظ می‌شود و نیازی به ارائه مستندات جداگانه برای این منظور نیست.
  • معافیت از نگهداری اسناد و مدارک: صاحبان مشاغلی که از این تسهیلات استفاده می‌کنند، از تکلیف نگهداری اسناد و مدارک و دفاتر حسابداری معاف می‌شوند.
  • امکان تقسیط مالیات در دوره‌های طولانی‌تر: در صورت تمایل مودی، مالیات وی می‌تواند در دوره‌های طولانی‌تر و به صورت اقساطی پرداخت شود.
  • عدم نیاز به تکمیل جداول درآمد و هزینه: برخلاف روال معمول، صاحبان مشاغلی که از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده می‌کنند، نیازی به تکمیل جداول درآمد و هزینه و ارائه اظهارنامه مالیاتی به شکل سنتی ندارند.

در مجموع، تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با هدف ساده‌سازی فرآیند پرداخت مالیات برای صاحبان مشاغل حقیقی و تشویق آنها به انجام تکالیف قانونی خود طراحی شده است.

تعداد بازدید: 135 بار
سایر خبرها
ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان و مدارک طی سه سال متوالی توسط مودیانی که مکلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان بوده و یا اقدام به انجام تکالیف صاحبان مشاغل گروه اول می‌کنند.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
با توجه به جدیدترین اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش به توصیه سازمان امور مالیاتی، مهلت ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی سال ۱۴۰۳ تمدید شده و داوطلبان واجد شرایط می توانند تا ۷ تیرماه ۱۴۰۳ برای تکمیل ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین امکان ویرایش برای داوطلبانی که ثبت نام خود را تکمیل کرده اند نیز وجود دارد.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
امکان ثبت اظهار نامه الحاقی مالیات بر ارزش افزوده دوره ۴ سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ آغاز و تا پایان مهلت مقرر ادامه خواهد داشت.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
در صورت اشتباه در ارسال لیست، اگر بعد از اتمام مهلت ارسال لیست بیمه متوجه اشتباه شدید، امکان اصلاح وجود ندارد. در واقع بعد از تایید نهایی، امکان اصلاح بر روی سامانه تامین اجتماعی وجود ندارد.
۲۳ خرداد ۱۴۰۳
سازمان امور مالیاتی جدیدترین لیست افراد و شرایط که مشمول استفاده از مزایای تبصره 100 نیستند را ارائه کرده است:
۲۳ خرداد ۱۴۰۳
کلیه وجوه پرداختی، به کارکنان به استثنای موارد ذیل که بیان شده است مشمول کــــــــــــــــسر حــــــــــــــــــق بیمه می باشد:
۲۱ خرداد ۱۴۰۳
مهلت ارسال لیست مالیات بر حقوق اردیبهشت ماه 1403 تا 23 تیر ماه تمدید شد. هم چنین مهلت ارسال لیست مالیات حقوق فروردین ماه 1403 که پیش از این تا 20 خرداد مهلت داشت ، تا 16 تیرماه تمدید شد.
۲۰ خرداد ۱۴۰۳
نظرات و گفت و گو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات یگانه ثبت
اشتراک گذاری خبر در:

برای اطلاع از جدیدترین قوانین و نکات کاربردی و مهم برای کسب و کارها صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید ...

یگانه ثبت در کنار شماست...