یکم تیرماه آغاز مهلت ارسال اظهارنامه سالیانه عملکرد مشاغل ۱۴۰۲

۱۴۳۸ ۰۳۱-۳۲۳۷

جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

خرید های جزئی و متوسط ستاد ایران

تاریخ بروزرسانی: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

مدارک مورد نیاز برای خرید های جزئی و متوسط ستاد ایران

کارت ملی
شناسامه
عکس پرسنلی
تعهد نامه
مدرک های دیگر

توضیحات تکمیلی پیرامون این خدمت

مفهوم خرید های جزئی و متوسط

ستاد ایران، سامانه‌ای الکترونیکی برای انجام مناقصات و مزایدات دولتی در ایران است که توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اداره می‌شود.

این سامانه به عنوان مرکز اصلی خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران نیز شناخته می شود. همچنین تبادل اطلاعات مربوط به مناقصات و مزایدات در کشور را نیز تامین می کند.

هدف از راه‌اندازی سامانه ستاد ایران برای خریدهای متوسط و جزئی، ایجاد شفافیت و رقابت در فرآیند خرید، کاهش فساد و حمایت از تولید داخلی است.

مزایای استفاده از سامانه ستاد ایران برای خریدهای متوسط و جزئی

 • افزایش شفافیت: تمام اطلاعات مربوط به فرآیند خرید، از جمله اطلاعات مربوط به کالا یا خدمات مورد نیاز، اسناد مناقصه، پیشنهادات ارائه شده توسط تامین کنندگان و برنده مناقصه به صورت آنلاین در دسترس است.
 • کاهش فساد: با استفاده از این سامانه، فرآیند خرید به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و این امر امکان تبادل اطلاعات به صورت شفاف را فراهم می‌کند و زمینه را برای فساد کاهش می‌دهد.
 • افزایش رقابت: با استفاده از این سامانه، تمام تامین کنندگان واجد شرایط می‌توانند در مناقصات شرکت کنند و این امر رقابت بین تامین کنندگان را افزایش می‌دهد و منجر به ارائه کالا یا خدمات با کیفیت بهتر و قیمت پایین‌تر می‌شود.
 • کاهش هزینه‌ها: با استفاده از این سامانه، نیاز به چاپ و ارسال اسناد به صورت فیزیکی از بین می‌رود و این امر منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.
 • حمایت از تولید داخلی: در سامانه ستاد ایران، اولویت با تامین کنندگان داخلی است و دستگاه‌های دولتی موظفند تا حد امکان از کالاها و خدمات تولید داخل استفاده کنند.
خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

پیش نیاز های انجام فرآیند خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران

 1. نیازسنجی: دستگاه دولتی باید نیاز خود به کالا یا خدمات را به طور دقیق مشخص کند.
 2. ثبت نام در سامانه: تمام افراد حقیقی و حقوقی که به شرکت در فرآیند خریدهای جزئی و متوسط علاقه مند هستند، می بایست ابتدا مراحل ثبت نام در سامانه ستاد ایران را سپری کنند.
 3. انتخاب نوع مناقصه: دستگاه دولتی باید با توجه به میزان اعتبار و نوع کالای مورد نیاز، نوع مناقصه (مناقصه عمومی یا مناقصه محدود) را انتخاب کند.
 4. تهیه اسناد مناقصه: دستگاه دولتی باید اسناد مناقصه را شامل اطلاعات مربوط به کالا یا خدمات مورد نیاز، شرایط شرکت در مناقصه، معیارهای ارزیابی پیشنهادات و تاریخ و محل دریافت اسناد مناقصه تهیه کند.
 5. انتشار آگهی مناقصه: دستگاه دولتی باید آگهی مناقصه را در سامانه ستاد ایران منتشر کند.
 6. دریافت پیشنهادات: تامین کنندگان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه ستاد ایران، اسناد مناقصه را دریافت کرده و پیشنهاد خود را در موعد مقرر به دستگاه دولتی ارائه کنند.
 7. بازگشایی و بررسی پیشنهادات: دستگاه دولتی باید در تاریخ مقرر، پیشنهادات تامین کنندگان را در حضور اعضای کمیسیون مناقصه بازگشایی و بررسی کند.
 8. اعلام برنده مناقصه: پس از بررسی پیشنهادات، پیشنهاد دهنده‌ای که واجد شرایط و دارای پایین‌ترین قیمت باشد، به عنوان برنده مناقصه اعلام می‌شود.
 9. انعقاد قرارداد: دستگاه دولتی باید با برنده مناقصه قرارداد منعقد کند.

در تمام مراحل انجام خریدهای متوسط و جزئی در سامانه ستاد ایران، از اصل محرمانگی اطلاعات و اصل رقابت عادلانه رعایت می‌شود.

در یگانه ثبت آماده هستیم تا شما را در امر “خرید های جزئی و متوسط سامانه ستاد ایران” همراهی کنیم.

امتیاز خود را ثبت کنید.
خلیل طاهری هستم 👋❤️

مدیر مجموعه های یگانه ثبت و یگانت…. به همراه پرسنل متخصص مجموعه در کنار شما هستیم تا با استفاده از تجربه و دانش خودمون به شما در انجام امور اینترنتی و ثبت نام هاتون کمک کنیم.

تعداد بازدید: 182 بار
خدمات مشابه
نظرات و گفت و گو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار

ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان و مدارک طی سه سال متوالی توسط مودیانی که مکلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب‌ سود و زیان بوده و یا اقدام به انجام تکالیف صاحبان مشاغل گروه اول می‌کنند.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
با توجه به جدیدترین اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش به توصیه سازمان امور مالیاتی، مهلت ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی سال ۱۴۰۳ تمدید شده و داوطلبان واجد شرایط می توانند تا ۷ تیرماه ۱۴۰۳ برای تکمیل ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین امکان ویرایش برای داوطلبانی که ثبت نام خود را تکمیل کرده اند نیز وجود دارد.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
امکان ثبت اظهار نامه الحاقی مالیات بر ارزش افزوده دوره ۴ سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ آغاز و تا پایان مهلت مقرر ادامه خواهد داشت.
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
در صورت اشتباه در ارسال لیست، اگر بعد از اتمام مهلت ارسال لیست بیمه متوجه اشتباه شدید، امکان اصلاح وجود ندارد. در واقع بعد از تایید نهایی، امکان اصلاح بر روی سامانه تامین اجتماعی وجود ندارد.
۲۳ خرداد ۱۴۰۳
سازمان امور مالیاتی جدیدترین لیست افراد و شرایط که مشمول استفاده از مزایای تبصره 100 نیستند را ارائه کرده است:
۲۳ خرداد ۱۴۰۳
کلیه وجوه پرداختی، به کارکنان به استثنای موارد ذیل که بیان شده است مشمول کــــــــــــــــسر حــــــــــــــــــق بیمه می باشد:
۲۱ خرداد ۱۴۰۳
مهلت ارسال لیست مالیات بر حقوق اردیبهشت ماه 1403 تا 23 تیر ماه تمدید شد. هم چنین مهلت ارسال لیست مالیات حقوق فروردین ماه 1403 که پیش از این تا 20 خرداد مهلت داشت ، تا 16 تیرماه تمدید شد.
۲۰ خرداد ۱۴۰۳

مایل به ثبت درخواست برای این خدمت هستید ؟

گفت و گوی زنده با کارشناس

تماس تلفنــــــــی

Whatsapp-colorCreated with Sketch.

ارتباط از طریق واتساپ

ارتباط از طریق ایتا

سرعت بالا در انجام امور
اطلاعات و دانش کاری به روز
حفظ امنیت اطلاعات
مشاوره و پشتیبانی رایگان

در کنارتان هستیم...

برای اطلاع از جدیدترین قوانین و نکات کاربردی و مهم برای کسب و کارها
صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید ...

گفت و گوی زنده با کارشناس